درباره ی ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

اطلاعات تماس

مازندران - تنکابن - فردوسی شرقی

0115698

info@example.com

111111111

blog image

آشنایی با دامنه بین المللی COM.

ویژگی های دامنه COM. باعث شده است این دامنه معروف ترین پسوند اینترنتی شود. هنوز هم بیش‌تر مردم برای ثبت دامنه هایشان تنها دامنه‌ COM یا دامنه‌ کشور خودشان را قبول دارند. این در حالتی است که وقتی از کسی اسم سایتش را بپرسند و پسوندش را نگوید حدس می زنیم که که دامنه‌ او COM است. این دامنه نخستین بار در سال ۱۹۸۵ و به همراه ایجاد سیستم DNS معرفی شد. کلمه COM کوتاه شده‌ ی «Commercial» است که در ابتدا هدف از ایجاد آن استفاده برای سازمان‌های تجاری بود. اما با تدریج با برداشته شدن محدودیت‌های ثبت این تفاوت از بین رفت و دامنه‌ COM معروف‌ترین دامنه‌ی اینترنتی شد.

در ابتدای راه اندازی آن، مدیریت این دامنه به عهده‌ وزارت دفاع آمریکا بود. اما امروزه این دامنه را شرکت آمریکایی VeriSign و تحت قوانین آمریکا مدیریت می‌کند. از اواسط دهه‌ ۹۰ میلادی در ثبت این دامنه هیچ محدودیتی اعمال نشده است. معرفی انواع دامنه‌های سطح بالای عمومی دیگر نتوانسته چیزی از محبوبیت این دامنه کم کند، به نحوی که dot-com هم‌معنی اینترنت و شرکت‌های اینترنتی گردیده است. در سال ۲۰۱۱ تقریباً ۱۰۰ میلیون دامنه‌ی COM ثبت شده بود که این رقم هر ساله در حال افزایش است.

ویژگی دامنه دات کام

مزیت ثبت دامنه COM.

این دامنه از اولین نسل دامنه‌های سطح بالای اینترنت و شناخته شده‌ ترین آن‌هاست. دامنه COM به استانداردی برای پسوند دامنه تبدیل شده و اگر می‌خواهید کسب و کار آنلاین یا وب‌سایت شخصی راه بیندازید بهترین نقطه‌ آغاز ثبت یک دامنه‌ی COM است. خیلی‌ها از کاربران نا آشنا موقعی که به دنبال سایت یک شرکت هستند پس از وارد کردن نام شرکت به دنبال آن پسوند COM. را می‌نویسند. پس اگر نام شرکت‌تان با پسوند COM آزاد است در خرید آن شک نکنید.

دقت داشته باشید که یکی از مشکلات دامنه‌های COM. این است که به علت آمار بسیار بالای ثبت آن برای یافتن نام دامنه‌ مناسب باید بیش‌تر وقت بگذارید و فکر کنید.

واجدان شرایط ثبت دامنه های COM.

هر کسی و از هر جایی و برای هر نوع سایتی می‌تواند دامنه‌ COM ثبت کند و محدودیتی از لحاظ محل سکونت خود یا نوع استفاده برای ثبت این دامنه‌ وجود ندارد.

مقررات دامنه‌های COM.

درست است که ثبت دامنه .com آسان است و محدودیتی ندارد اما در کنار آن مققراری هم دارد. نام دامنه باید ۳ تا ۶۳ کاراکتر باشد.

پس از انقضای دامنه مالک پیشین می‌تواند تا ۴۰ روز برای تمدید دامنه‌ اقدام کند. پس از این زمان دامنه به مدت ۳۰ روز قفل می شود. در این مدت مالک پیشین می‌تواند با پرداخت جریمه‌ قابل ملاحظه برای پس گرفتن دامنه‌ اش اقدام کند. ۵ روز پس از پایان این دوره دامنه برای ثبت عمومی آزاد می‌گردد.

این دامنه تا ۴ روز ضمانت برگشت پول دارد. در این مدت پس از ثبت دامنه در صورت پشیمانی می‌توان دامنه را حذف کرد. این حذف مشمول مقداری جریمه است و باقی مبلغ برگشت داده می‌شود. دامنه‌ COM از همه‌ کاراکترهای بین‌المللی پشتیبانی می‌کند.

یک نظر بگذارید